نسخه‌های مختلف بلوتوث چرا و از چه جنبه‌هایی برای ما اهمیت دارند؟

نسخه‌های مختلف بلوتوث چرا و از چه جنبه‌هایی برای ما اهمیت دارند؟، تیم Bluetooth SIG که عهده‌دار توسعه‌ی استانداردهای بلوتوث است، رسما «بلوتوث ۵» (Bluetooth 5) را معرفی کرده است. به همین مناسبت تصمیم داریم تاریخچه‌ی بلوتوث را یک بار دیگر با هم مرور کنیم. نسخه‌های مختلف بلوتوث چرا و از چه جنبه‌هایی برای ما اهمیت دارند؟ برای آگاهی از این نکات در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با تکنولوژی بلوتوث و امکانات آن

آشنایی با تکنولوژی بلوتوث و امکانات آن، از زمانی که تکنولوژی «بلوتوث» (Bluetooth) برای اولین بار معرفی شد و به‌تدریج در بسیاری از گجت‌های مورد استفاده‌ی ما، از موبایل‌های نسبتا ساده و کامپیوترها تا دسته‌های بازی کنسول‌های گیم، دستبندهای سلامت و غیره ظاهر شد، سال‌ها می‌گذرد. طی این بازه نسخه‌های مختلفی از آن با امکانات و پیشرفت‌های تازه ارایه شده‌اند. اما این تکنولوژی اولین بار چه زمانی معرفی شد و مورد استفاده قرار گرفت؟ چگونه کار می‌کند و چه امکاناتی دارد؟ و از همه مهم‌تر اینکه هر یک از نسخه‌های آن چه امکاناتی داشته یا دارند؟

آیا می توان فلج تحلیل ماهیچه ای را با فناوری ویرایش ژنی کریسپر درمان کرد؟

آیا می توان فلج تحلیل ماهیچه ای را با فناوری ویرایش ژنی کریسپر درمان کرد؟، سال‌های خیلی زیادی پژوهشگران برای یافتن راه درمان بیماری «دیستروفی ماهیچه‌ای دوشن» تلاش می‌کردند و در این راه موفقیت کمی کسب کرده بودند. ولی فناوری جدید ویرایش ژنی «کریسپر» (CRISPR) امید تازه‌ای برای درمان بیماری گشوده است.

نقد و بررسی اپلیکیشن Photo Space

نقد و بررسی اپلیکیشن Photo Space، اپلیکیشن Photo Space که به‌تازگی از سوی کمپانی Avast برای آیفون و آیپد ارائه شده می‌تواند پاسخ مناسبی باشد برای یکی از آزاردهنده‌ترین پیام‌های خطایی که آیفونوگرافرها هنگام عکاسی موبایل با آن مواجه می‌شوند: فضای کافی برای گرفتن عکس وجود ندارد. اپلیکیشن Photo Space می‌تواند فضای آزاد حافظه‌ی داخلی آیفون را بدون فدا کردن کیفیت عکس‌ها تا ۷ برابر افزایش دهد! چگونه؟ برای رسیدن به پاسخ با ما و نقد و بررسی اپلیکیشن Photo Space همراه باشید.

۹ عادت معمول که افراد موفق و باروحیه معمولا پیش از خوابیدن انجام می‌دهند

۹ عادت معمول که افراد موفق و باروحیه معمولا پیش از خوابیدن انجام می‌دهند، معمولا برای آغاز یک روز خوب و پرانرژی پیشنهادهایی ارایه می‌شود که مربوط به بیدار شدن اول صبح و کارهای آغازین روز هستند. اما کیفیت خواب شب هم بسیار مهم است. علاوه بر بیدار شدن، شیوه‌ی خوابیدن در طول شب و کارهایی که در آخرین دقیقه‌های قبل از به خواب رفتن انجام می‌دهیم هم تاثیر عمیقی روی حس و حال روز بعد ما دارند. در این‌جا ۹ عادت معمول که افراد موفق و باروحیه معمولا پیش از خوابیدن انجام می‌دهند را بیان می‌کنیم.