قیمت لوله گالوانیزه گرم

قیمت لوله گالوانیزه گرم ، لوله های گالوانیزه انواعی از لوله های فولادی می باشند که سطح آنها به وسیله روکشی از جنس روی پوشیده شده است. این امر باعث افزایش مقاومت و طول عمر این لوله ها می شود. فرایند گالوانیزاسیون در این لوله ها به دو روش گرم و سرد صورت می گیرد.

لوله های گالوانیزه گرم ، از جنس فولاد یا آهن گالوانیزه می باشند. فرایند آبکاری در این لوله ها در دمای 420 درجه سانتی گراد صورت می گیرد. در طول این فرایند، یک واکنش شیمیایی بین عناصر قلع یا روی و مولکول های آهن رخ می دهد. این امر باعث می شود تا اتصال محکمی در میان عناصر و فلز لوله ایجاد شود. این اتصال موجب می شود تا لوله های گالوانیزه گرم نسبت به لوله های گالوانیزه سرد از مقاومت بالاتری برخوردار باشند. روش های مختلف آبکاری در لوله های گالوانیزه گرم و سرد باعث تفاوت قیمت لوله های گالوانیزه گرم و سرد شده است.
مقاومت و دوام بالا، بر روی قیمت لوله گالوانیزه گرم تاثیر می گذارد. به طور کلی می توان گفت که قیمت لوله گالوانیزه گرم به قیمت لوله خام، قیمت روی و هزینه های کارگاهی بستگی دارد. البته در این بین باید اشاره کرد که نوسانات قیمت ارز و میزان عرضه و تقاضا در بازار هم از عوامل مهمی هستند که قیمت لوله گالوانیزه گرم را تحت تاثیر قرار می دهند. برخی معتقدند که مهم ترین عامل در تعیین قیمت لوله گالوانیزه گرم، قیمت لوله خام است. به همین دلیل هر تغییری که در قیمت نورد گرم یا ورق روغنی اتفاق بیفتد، باعث می شود تا قیمت لوله گالوانیزه گرم هم تغییر کند. همان طور که گفته شد لوله های گالوانیزه به وسیله عنصر روی پوشش داده می شوند. بنابراین می توان گفت که هر گونه تغییر در قیمت روی در بازار ایران و جهان باعث تغییر قیمت لوله گالوانیزه گرم می شود.
ساخت لوله های گالوانیزه گرم در کارگاه های صنعتی صورت می گیرد. این امر نیازمند زیرساخت های مناسب ، امکانات و تجهیزات ویژه، نیروی انسانی و مصرف انرژی ( برق و گاز) می باشد. شرایط اقتصادی امروز در جامعه باعث شده تا فراهم کردن این موارد هزینه های سنگینی را به تولید کننده وارد کند. میزان این هزینه ها اثیر مستقیمی بر روی قیمت لوله گالوانیزه گرم دارد.